Kłopoty finansowe? – Upadłość konsumencka Wrocław

Nie ulega wątpliwości, że zarządzanie finansami i wdrażanie inwestycji wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. I choć na wiele rzeczy mamy wpływ, części, niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Doskonale obrazuje nam to obecna sytuacja epidemiologiczna, przez którą wiele osób straciło pracę. Jednym z rozwiązań takowego problemu jest upadłość konsumencka Wrocław. Czym zatem jest omawiane przez nas zagadnienie i z czym się wiąże? Jakie są zalety takowego rozwiązania? I jak znaleźć odpowiednią kancelarię, która pomoże Ci odbić się od dna? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Upadłość konsumencka Wrocław – Wprowadzenie do zagadnienia

Zacznijmy jednak od początku, a więc od przedstawienia definicji omawianego przez nas zagadnienia. Otóż upadłość konsumencka Wrocław to nic innego, jak całkowita redukcja lub częściowe umorzenie długów konsumenta, który nie prowadzi działalności gospodarczej. To bardzo ważne – upadłość konsumencka, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy wyłącznie konsumentów; nie mogą z niej skorzystać przedsiębiorcy i osoby prowadzące firmy.  Z owego rozwiązania może skorzystać zatem osoba fizyczna, która uzyskuje status niezawinionej niewypłacalności. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://pozbadzsiedlugow.pl/upadlosc-konsumencka/. To portal przeznaczony dla osób, które znajdują się w kryzysie finansowym i szukają rozwiązania, które może im pomóc.

Całkowite oddłużenie? – Upadłość konsumencka Wrocław

Jak zostało wyżej wspomniane, upadłość konsumencka w niektórych przypadkach może doprowadzić do całkowitego oddłużenia osoby fizycznej. W praktyce oznacza to całkowite umorzenie długów, które powstały jeszcze przed ogłoszeniem upadłości. To niewątpliwie największa zaleta omawianego przez nas rozwiązania. Oddłużenie nie tylko pomaga osobie fizycznej wrócić na właściwy tor, ale także pozytywnie wpływa na jej zdrowie fizyczne. Świadomość dotycząca umorzenia długów niewątpliwie przynosi konsumentowi ulgę i sprawia, że człowiek ten zaczyna racjonalnie myśleć o swoich finansach.

Rejestr dłużników niewypłacalnych?

Do niedawna jako kolejną zaletę ogłoszenia upadłości można było wskazać wykreślenie dłużnika z rejestru dłużników niewypłacalnych. Dziś tego typu sytuacja już nie będzie miała miejsca – baza danych, o której mowa, została zlikwidowana w roku 2018. Czym jednak był rejestr dłużników niewypłacalnych? Niczym innym, jak elementarną częścią Krajowego Rejestru Sądowego. Rejestr zawierał w sobie informacje o dłużnikach i podmiotach, którzy nie regulują swoich zobowiązań we wskazanym terminie.

Zawieszenie aktualnych postępowań egzekucyjnych

Kolejną zasadniczą zaletą wskazanego przez nas rozwiązania jest zawieszenie wszelkich aktualnych postępowań egzekucyjnych i sądowych. Co jednak oznacza to w praktyce? Oczywiście uwolnienie się od komornika. Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej wszelkie postępowania zostają bowiem umorzone. Warto wspomnieć także o zaprzestaniu naliczania odsetek, które często stanowią główne źródło długu. Nie ulega wątpliwości, że wyjście z długów bardzo często jest walką z wiatrakami. To właśnie dlatego upadłość konsumencka Wrocław często jest jedynym rozwiązaniem, które daje możliwość odzyskania dawnego życia.

Upadłość konsumencka Wrocław a potencjalna bezdomność

Zalety zaletami, ale czym grozi upadłość konsumencka Wrocław? Jeśli obawiasz się, że wraz z likwidacją majątku utracisz również dach nad głową, nie musisz się martwić. Omawiane przez nas rozwiązanie nie tylko pomaga konsumentowi stanąć na nogi, ale także chroni go przed bezdomnością. Jeśli więc sprzedasz zamieszkiwaną przez siebie nieruchomość, sąd wydzieli Ci stosowną kwotę odpowiadającą uśrednionemu czynszowi wynajmu lokalu w tym samym mieście lub w sąsiedniej miejscowości. W praktyce oznacza to, że przez okres od 12 do 24 miesięcy będziesz miał pewny dach nad głową. W tym czasie z całą pewnością ułożysz swoje finanse na nowo!

Jak ogłosić upadłość? – Upadłość konsumencka Wrocław

Dobrze – wiesz już, czym jest upadłość konsumencka Wrocław i jakie pozytywy niesie za sobą to popularne rozwiązanie. Jak zatem ogłosić ową upadłość? Cała procedura rozpoczyna się od wypełnienia wniosku, w którym załączamy poszczególne informacje:

  • Dane sądu, który rozpatrzy nasz wniosek
  • Dane osobowe dłużnika – czyli imię i nazwisko ,PESEL oraz miejsce zamieszkania
  • Aktualny wykaz majątku
  • Wykaz środków pieniężnych w gotówce
  • Wykaz środków pieniężnych na rachunkach bankowych
  • Wierzytelności oraz spis wierzycieli
  • Wyjaśnienie okoliczności, które skłoniły nas do złożenia wniosku.

Poprawne wypełnienie formularza jest pierwszym krokiem do umorzenia długów konsumenta. Warto jednak zaznaczyć, że jest to procedura stosunkowo skomplikowana, dlatego warto odpowiednio dobrać swoje prawnicze wsparcie. Jeśli zatem upadłość konsumencka Wrocław jest zagadnieniem, które Cię zainteresowało, koniecznie odwiedź wskazany przez nas link i zweryfikuj swoją wiedzę na ten temat.