Komody dla dzieci – Wybierz najlepszą opcję dla swojego dziecka

Obecnie komodę można spotkać w niemal każdym mieszkaniu. Ba – w niemal każdym pomieszczeniu! I ciężko się temu dziwić – to niezwykle uniwersalny mebel, który ujmuje swoją prostotą i uniwersalnością. Okazuje się, że jest on niezbędny także w pokoju dziecięcym! Komody dla dzieci to doskonałe rozwiązania do przechowywania nie tylko ubrań, ale także zabawek, książeczek, flamastrów, maskotek… Słowem – wszystkiego! Jeśli zatem rozglądasz się za gustowną komodą, trafiłeś w odpowiednie miejsce. W tym artykule dowiesz się jak wybierać komody dla dzieci i na co zwracać uwagę przed zakupem. Przeczytasz tu także o odpowiednim doborze mebli do niestandardowego koloru ścian. Zainteresowany? Wspaniale. W takim razie serdecznie zapraszamy do lektury!

Komody dla dzieci – Noworodek

Mówiąc „dzieci” możemy mieć na myśli zarówno maleństwa, jak i nastolatków. Na początku skupimy się jednak na noworodkach. Okazuje się bowiem, że już w pokoju takiego malucha komoda stanowi prawdziwy must have! Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że rynek meblowy z roku na rok coraz bardziej dostosowuje swoją ofertę pod indywidualne wymagania klientów. W związku z tym już jakiś czas temu powstały komody z przewijakiem – czyli prawdziwy niezbędnik każdego rodzica. Komody dla dzieci z przewijakiem charakteryzują się łatwym dostępem do wszystkich ważnych artykułów – np. pieluszki i oliwkę możemy trzymać w jednej szufladzie. Funkcjonalnie urządzony pokój to niezwykle ważny aspekt podczas opieki nad maleńkim dzieckiem. Jako rodzice macie przed sobą już wystarczająco trudne zadanie – po co jeszcze bardziej utrudniać sobie życie?

Przechowywanie zabawek starszego dziecka

Okres niemowlęcy mija jednak niczym pstryknięcie palcami. Potem przychodzi wiek dziecięcy, z którym wiążą się nieposkromione góry zabawek rozrzucone na niemal każdej wolnej przestrzeni mieszkania. I tu z pomocą przychodzą nam komody dla dzieci. Stanowią one doskonałe miejsce do przechowywania zabawek w jednym miejscu. Dodatkowo dzięki komodzie jesteśmy w stanie schować większość maskotek, co w pozytywny sposób wpływa na estetykę pokoju. Nie oszukujmy się – dziesiątki porozrzucanych lalek i misiów potrafią odebrać urok nawet najładniejszemu pomieszczeniu.

Komody dla dzieci – Nastolatek

I choć wiek dziecięcy przemija, bałagan w dalszym ciągu pozostaje nieokiełznany. Twoje dziecko wchodzi bowiem w wiek nastoletni, podczas którego na wszelkie możliwe sposoby próbuje wyrazić siebie. To z kolei wiąże się z zakupem coraz nowszych ubrań, które z czasem przestają mieścić się w szafie. Na Twojej podłodze wprawdzie nie ma już maskotek, za to góra ciuchów na krześle zdaje się tylko rosnąć, rosnąć i… Rosnąć. Nie przejmuj się jednak! Pomocną dłoń z całą pewnością poda Ci stara przyjaciółka – komoda. Rynek meblowy oferuje coraz nowsze rozwiązania, które z całą pewnością będą odpowiadać nawet najbardziej sceptycznym nastolatkom.

Gdzie zamawiać komody dla dzieci?

Niezależnie od tego, w jakim wieku jest Twoje dziecko, zapewne właśnie szukasz dla niego komody – inaczej przecież by Cię tu nie było. W związku z tym powinieneś koniecznie przejrzeć katalog sklepu Marmex: https://www.marmex.pl/komody-dla-dzieci/. Znajdziesz tu całe mnóstwo estetycznych komód i specjalistycznych porad, które niewątpliwie pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. Jeśli jednak po zapoznaniu się z ofertą w dalszym ciągu miałbyś wątpliwości, pracownicy sklepu służą fachowym doradztwem telefonicznym. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz pewność, że zamawiany przez Ciebie produkt to dokładnie to, czego szukałeś.

Jaki kolor komody dla dzieci wybrać?

Zarówno wybór komody, jak i wszystkich innych mebli, może stanowić dla nas problem. Wynika to przede wszystkim ze zbyt dużego wyboru – nasza wyobraźnia zaczyna działać aż za bardzo, a w efekcie sami nie wiemy, czego szukamy. Mówiąc jednak o komodzie dla dzieci warto pamiętać, że meble dziecięce powinny być jak najbardziej uniwersalne. Oczywiście – Twoja córka może urządzić swój pokój w klimacie księżniczek Disneya, a syn – w stylu boiska piłkarskiego. Ważne jest jednak, by swoje pasje wyrażali za pośrednictwem dodatków, nie mebli. Dziecięce zamiłowania zmieniają się bowiem jak w kalejdoskopie, a ciężko wyobrazić sobie zakup nowych mebli podczas każdej nowej pasji. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będą popularne białe meble – w końcu nie istnieje kolor, do którego biel nie będzie pasować.

Komody dla dzieci – Podsumowanie

Wiesz już, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem komody dla dzieci. Po pierwsze zastanów się w jakim wieku jest Twój milusiński i co mu się najbardziej przyda – półki, szuflady, a może drążek? Po drugie, jeśli dziecko jest małe, wybierz najbardziej uniwersalne meble, które będą Wam służyć przez lata. Po trzecie – zawsze stawiaj na zaufane sklepy i zamawiaj meble od sprawdzonych sprzedawców. Zawsze posiłkuj się opiniami byłych klientów i czytaj komentarze w wyszukiwarce. Niezwykle przydatne w ocenie konkretnego przedsiębiorstwa okażą się również media społecznościowe, w których wybrany przez Ciebie sklep z całą pewnością funkcjonuje.