Dla kogo supermarket Bytom?

Duże sklepy są już dostępne w każdym większym mieście. Dzięki temu każdy może skorzystać z szerokiej gamy produktów tam oferowanych czy korzystać z dyskontowych produktów. Według wielu osób zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych są tańsze, bardziej wydajne i zajmują mniej czasu(bo wszystko jest na miejscu).
Również supermarket bytom nikogo nie dziwi, gdyż  w każdej dzielnicy jest dostęp do supermarketów różnych sieci. Tylko mieszkańcy dzielnicy Karb w Bytomiu od lat nie mogli doczekać się sklepu wielkopowierzchniowego. Dopiero niedawno(początkiem stycznia) rozpoczęła się budowa pierwszego z dwóch zaplanowanych supermarketów w Karbiu. W tej sprawie mieszkańcy tej dzielnicy apelowali do radnych. Takiego sklepu nie ma także w sąsiednim Bobrku, ale nie jest to  zadne pocieszenie. W rtym momencie mieszkańcy tych dzielnic są zmuszeni do jazdy samochodem lub autobusem do oddalonych od ich miejsca zamieszkania supermarketów.
Supermarkety to miejsca nie tylko dla wielbicieli spędzania wolnego czasu w „galeriach”, ale przede wszystkim dla osób chcących zrobić pełne zakupy w jednym miejscu i blisko miejsca zamieszkania. Warto przypomnieć, że w Bytomiu znajduje się sporo dyskontów i marketów. Według szacunkowych obliczeń największa liczba supermarketów znajduje się w dzielnicy Szombierki. Niektóre dyskonty w Bytomiu są nawet zlokalizowane w kamienicy. Dodatkowo w wielu dzielnicach Bytomia pojawiają się mniejsze pawilony handlowe.
Supermarket bytom w dzielnicy Karb pozwoli na rozwój dzielnicy, a nawet jej rozkwit, a mieszkańcy będą zostawiać pieniądze w swoim rejonie bez potrzeby opuszczania dzielnicy. Dodatkowo przedsiębiorcy, którzy chętnie wspomogliby rozwój miasta i zostawili w nim swoje zasoby finansowe narzekają na preferencyjne traktowanie kopalń i rozszerzanie zasięgu terytoriów objętych szkodami górniczymi. Przedsiębiorcy z tych powodów chcą tylko, aby urzędy dały im gwarancję:

odpowiedniej lokalizacji,
równoprawnego traktowania mniejszych przedsiębiorców i kopalni oraz
posprzątania terenów, które są pokryte górą śmieci.

Dodatkowo zarówno przedsiębiorcy jak i mieszkańcy Bytomia żądają większej ilości parkingów i ogrodzeń oraz zmniejszenia cen rynkowych gruntów. Samorząd zdaje sobie sprawę, że miasto jest brudne i zamierza z tym walczyć. Z kolei dla wsparcia przedsiębiorców postanowiono o powołaniu takich instytucji jak:

Bytomski Portal Biznesu,
inkubator przedsiębiorczości czy
punkt konsultacyjny dla przedsiębiorców.

Samorząd zaoferował takze pomoc w pozyskiwaniu inwestorów i aktywizowaniu obecnych oraz włączeniu terenu pozostałego po dawnej KWK Powstańców Śląskich do Katowickiej Strefy Ekonomicznej.
Warto zwrócić uwagę, że szkody górnicze doprowadziły do konieczności ewakuacji ludzi ze zniszczonych szkodami górniczymi domów w bytomskim Karbiu. Jest to dzielnica najmocniej dotknięta szkodami górniczymi, a na powierzchni wyburzonych budynków zdecydowano postawić markety w Karbiu. Ze strony  powiatowego inspektora nadzoru budowlanego z Bytomia pojawiła się decyzja o wykwaterowaniu lokatorów z Karbia. Wpłynęło na to fatalny stan techniczny domów, który stanowi zagrożenie życia i zdrowia. Dzielnica Karb znajduje się trasie Śródmieście–Miechowice.
Budynki z dzielnicy Karb w Bytomiu swój stan techniczny zawdzięczają latom eksploatacji przez bytomskie kopalnie. Według władz miasta nie warto ich remontować, lecz najlepiej wyburzyć. Natomiast dla mieszkańców są przygotowywane lokale zamienne. Miasto planuje także zagospodarować tereny powstałe po wyburzeniach budynków i w tych miejscach mają powstać:

miasteczko rowerowe,
parkingi i
górka saneczkarska.

 

Przeczytasz też na podobny temat pod linkiem:

http://www.kbpower.pl/niejeden-supermarket-bytom-ma/