Czy Gliwice to dobre miejsce aby zainwestować w mieszkanie?

Wiele osób decyduje się na zakup mieszkania pod inwestycję. Wpływ mają na to dwa podstawowe czynniki. Pierwszym z nich jest niski poziom stóp procentowych. Obecnie inwestycje w lokaty lub obligacje nie są już tak atrakcyjne jak jeszcze kilka lat temu. Następnym aspektem jest wciąż wysoki niedobór na rynku mieszkaniowym. Wiele osób na mieszkanie po prostu nie stać. Wynika to ze zwiększanych wymogów dotyczących udzielania kredytów hipotecznych. Dlatego rynek pełny jest konsumentów zainteresowanych wynajmowaniem mieszkania.

Co powinniśmy brać pod uwagę przy inwestycji?

Podstawową kwestią jest jej lokalizacja. Większe szanse na znalezienie klienta zapewni nam zakup nieruchomości w dużej aglomeracji. Idealnym miejscem są Gliwice. Górny Śląsk nadal przeżywa gwałtowny rozwój. Nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej mobilne. Ludzie gotowi są do zmiany miejsca zamieszkania w celu poprawienia swojej sytuacji bytowej. Gdy podejmiemy już decyzję o miejscu naszej inwestycji powinniśmy dokładnie oszacować posiadanie środki. W przypadku posiadania mniejszych zasobów gotówki dobrym rozwiązaniem jest poszukanie używanego mieszkania. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie mieszkanie nowe. Inwestowanie w mieszkania ma przed sobą świetlaną przyszłość. Szacuje się, że około miliona mieszkań w Polsce trzeba wyburzyć ze względu na ich stan techniczny lub wysokie koszty utrzymania. Ponadto na rynek nieruchomości wchodzą aktualnie pokolenia wyżu demograficznego, które zakładają rodziny. Stanowi to idealną bazę klientów zainteresowanych korzystaniem z naszych usług.

Jakie mieszkanie wybrać?

Najlepiej sprzedają się mieszkania małe i średnie. Pamiętajmy, że nieruchomości są towarem drogim. Badania rynku wskazują, że najłatwiej sprzedać mieszkanie o powierzchni nie przekraczającej sześćdziesięciu metrów kwadratowych. Kupno niewielkiego mieszkania zapewni nam większą elastyczność. Dużo szybciej znajdziemy osobę zainteresowaną kupnem w wypadku zmiany koniunktury. Obecnie nic nie wskazuje aby rynek nieruchomości miał się załamać ale jako inwestor musimy rozważać wszystkie scenariusze. Część inwestorów uważa, że nie powinno się kupować mieszkania w trakcie hossy, z jaką bez wątpienia mamy aktualnie do czynienia. Nieruchomość jest jednak specyficznym towarem i ciągle stanowi atrakcyjną płaszczyznę do inwestycji. Rynek nieruchomości podzielony jest na dwa segmenty – pierwotny oraz wtórny. Nie można jednoznacznie wskazać, który z nich będzie lepszy pod inwestycje. Wszystko zależy od naszego pomysłu. Mieszkanie pod inwestycje musi się opłacać. Podobnie jak przy sprzedaży każdego innego towaru powinniśmy dokładnie określić jego grupę docelową. W przypadku planu wynajmowania mieszkania studentom lub pracownikom przybywającym do miasta powinniśmy przede wszystkim zadbać o lokalizację. Dla takich klientów bardziej odpowiadać będą mieszkania używane, zlokalizowane w centrum miasta. Jeżeli nastawiamy się na długotrwały wynajem tym samym lokatorom powinniśmy wybrać przytulne mieszkanie Gliwice w spokojniejszej okolicy.

Jeśli Cię zainteresował ten artykuł to warto przeczytać również: http://www.kbpower.pl/jak-wybrac-mieszkanie-w-miejscowosci-gliwice/